Lightning Labs Unveils Pool to Earn a Yield on Bitcoin, Targets Miners Next

Lightning Labs Unveils Pool to Earn a Yield on Bitcoin, Targets Miners Next
Rate this post

W BRIEFIE

  • Lightning Labs odsłoniła Lightning Pool, który użytkownicy nazywają Bitcoin’s DeFi ruchu.
  • Użytkownicy Lightning Labs mogą teraz zyskać zainteresowanie prawdziwymi BTC z poświęceniem opieki nad aktywami.
  • Lightning Labs jest skierowany do górników z produktem następnym.
  • Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej Telegram Group i uzyskaj sygnały handlowe darmowy kurs handlowy oraz codzienną komunikację z fanami kryptografii!

Maksymaliści Bitcoin czekał cierpliwie jak zdecentralizowane finanse, lub DeFi, miał swój moment w słońcu. To nie jest tak, że Bitcoin nie jest częścią ruchu DeFi. Jest to, na przykład, przez produkty takie jak owijane BTC. Teraz, gdy Lightning Labs ogłosił pulę własnych, jednak profil DeFi Bitcoin jest na wzrost.

Zgodnie z zapowiedzią, Lightning Pool jest „nie-węzłowym, peer-to-peer rynkiem dla operatorów węzłów oświetleniowych do zakupu i sprzedaży kanałów“. Określają one kanały jako zobowiązania kapitałowe, które są „krzyżówką pomiędzy tradycyjnym środkiem trwałym a umową peering pasma internetowego“. Zasadniczo, Lightning Pool daje użytkownikom możliwość „dzierżawy płynności, zarabiać zyski i stack sats,“ lub „zarabiać zysk na bitcoin poprzez sprzedaż dostępu do płynności na Lightning“.

Jeśli to brzmi znajomo, to dlatego, że wydajność rolnictwa jest popularnym narzędziem w zestawie narzędzi DeFi, który wziął rynek przez burzę w Q3 z wzrostem monet jak COMP. Podobnie nagradza użytkowników za bycie animatorami rynku w danym protokole, zapewniając płynność w zamian za wydajność. Yield farming przesłał również opłaty za gaz ETH do stratosfery.

Dyrektor generalny Lightning Labs, Elizabeth Stark, wyjaśniła w tweecie, że Lightning Pool daje użytkownikom „możliwość zarabiania na zainteresowanie prawdziwymi BTC bez rezygnacji z przechowywania funduszy“, nazywając to „wymiennikiem gier“ i mówiąc, że „poprawia to doświadczenie Lightning“.

Górnicy w Skrzydłach

Na początek, Lightning Labs kieruje swoją ofertę do firm i operatorów węzłów z pulą, którzy mogą teraz skupić uwagę na swoich klientach, zamiast tracić sen z powodu płynności. Następnie firma koncentruje się na górnikach. Ryan Gentry, który zajmuje się rozwojem biznesu w Lightning Labs, powiedział BeInCrypto,

„Jest przede wszystkim nastawiona na routowanie operatorów węzłów, kupców i portfeli… każdego, kto dziś wysyła i odbiera BTC w sieci Lightning. Uwielbiam wciągać górników na pokład i oczekuję, że będzie to nowa zachęta dla wymiany, aby zintegrować Lightning i przyciągnąć więcej handlowców/spekulatorów na pokład, ale nie jest to główny cel tego pierwszego wydania.“

Obecnie model dochodowy dla górników Bitcoin jest dwutorowy i polega na tworzeniu nowych monet i zarabianiu na opłatach transakcyjnych. Według BitteTree CEO James Bennett na odcinku Coinscrum, opłaty wspięły się na prawie 25% górniczego równania przychodów w zeszłym tygodniu, reprezentując roczny wysoki poziom.

Przenieś się przez DeFi?

Społeczność kryptokurrency został abuzz o rozwoju, z niektórych idąc tak daleko, aby sugerować Piorun Pool jest nowy ruch DeFi.

Danny Scott, dyrektor generalny brytyjskiej giełdy bitcoinów CoinCorner, podobnie dopingował rozwój, nazywając go „faktycznym przypadkiem wykorzystania w rolnictwie plonów“. Scott powiedział BeInCrypto, że Lightning Network jest już częścią giełdy bramki płatności dla kupców i że jest „zbliża się wkrótce do wymiany / portfel“.

Podczas gdy społeczność kryptońska świętuje ostatnią okazję do zarabiania plonów, cena BTC utknęła na negatywnym terytorium i spadła o ponad 2% w ciągu ostatnich 24 godzin.